Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Opryski i zarybianie zbiorników wodnych. Wrocław walczy z komarami

Facebook

Specyficzne warunki klimatyczne Wrocławia, wynikające z położenia geograficznego czy ukształtowania terenu, jak również obecność wielu zbiorników wodnych, stwarzają dogodne środowisko dla rozwoju populacji komarów we Wrocławiu. Dlatego też, ponad 20 lat temu został uruchomiony tam program kontroli liczebności komarów, który i w tym roku będzie kontynuowany.

Zdjęcie ilustracyjne/Pixbay

Od wielu już lat władze miasta starają się ograniczyć populację owadów, które uprzykrzają życie mieszkańcom i gościom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska.

Aż 1250 ha metodą lotniczą – tereny zielone wzdłuż wrocławskich rzek, 360 ha metodą naziemną – parki i zieleńce plus 350 ha kompleksowego odkomarzania w dolinie Bystrzycy. A ponadto, 50 zarybionych zbiorników i akcje rozdawania lawendy.

Podstawą funkcjonowania programu jest stały monitoring dynamiki rozwoju lokalnej populacji komarów i potencjalnych miejsc rozwojowych na terenach zielonych należących do Wrocławia. Zespół, który tego dokonuje w terenie, pracuje od początku marca do końca października. Na podstawie sporządzonych raportów wyznaczane są miejsca wymagające przeprowadzenia oprysków.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj