Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podsumowanie spotkań z udziałem wrocławskich drużyn #5

Facebook

Udany weekend dla drużyn Śląska Wrocław. Wygrali koszykarze i szczypiorniści. Cenny punkt z trudnego terenu wywieźli podopieczni Ivana Djurdjevica.

/fot. fb. WKS Śląsk Wrocław

Piłka ręczna: Śląsk Wrocław vs Warmia Energa Olsztyn (33:30)

Czwarte zwycięstwo z rzędu na własnym terenie zanotowali szczypiorniści wrocławskiego Śląska, którzy w meczu 18 kolejki Ligi Centralnej wygrali z będącą w strefie spadkowej Energą Olsztyn 33:30. Wrocławianie swoją przewagę wypracowali już w pierwszej połowie spotkania, schodząc na przerwę z 4 punktowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie meczu mimo starań olsztynianom nie udało się odwrócić losów spotkania i po raz kolejny w tym sezonie musieli pogodzić się porażką. Wrocławianie aktualnie zajmują 4 pozycję w lidze, do drugiej Stali Mielec tracą 7 punktów.

/fot. fb. WKS Śląsk Wrocław piłka ręczna

Piłka nożna: Cracovia vs Śląsk Wrocław (1:1)

Cenny punkt z trudnego terenu wywieźli piłkarze Śląska Wrocław, którzy zremisowali z miejscową Cracovią 1:1. Wynik spotkania otworzył Łukasz Bejger. Młody defensor Śląska dopadł do wybitej przez zawodników gospodarzy piłki i płaskim strzałem pokonał Karola Niemczyckiego. Bramkę poprzedziła świetna akcja Yeboah. Skrzydłowy minął dryblingiem kilku piłkarzy Cracovii czym zmusił ich do popełnienia błędu. W pierwszej połowie spotkania Śląsk bronił się mądrze, o czym może świadczyć fakt, że podopieczni Jacka Zielińskiego nie oddali żadnego groźnego strzału na bramkę. W drugiej połowię, za sprawą debiutanckiego gola Mateusza Bochnaka mieliśmy wyrównanie. Pomocnik wykończył dośrodkowanie Konoplyanki. Od tego momentu do głosu zaczęła dochodzić Cracovia, gospodarze przeprowadzili kilka składnych akcji, był też słupek. Ostatecznie obie ekipy musiały podzielić się punktami.

Koszykówka: Twarde Pierniki Toruń vs Śląsk Wrocław (74:83)

Udany debiut w roli nowego trenera zaliczył Ertuğrul Erdoğan. Po siedmiu porażkach z rzędu Śląsk Wrocław w końcu zwyciężył! Wrocławianie w 21 kolejce Energii Basket Ligi pokonali Twarde Pierniki Toruń 83:74. Najwięcej punktów w meczu zdobył zawodnik Twardych Pierników Toruń- Sterling Gibbs (19), jeśli chodzi o ekipę ze stolicy Dolnego Śląska, to po 17 punktów zdobyli Jeremiah Martin i Artsiom Parakhouski. Wrocławianie z dorobkiem 37 punktów zajmują 2 miejsce w ligowej tabeli.