Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Promenada Staromiejska – piesi kontra rowery

Facebook

To miało być miejsce spokojnych spacerów i relaksujących przejażdżek rowerowych. Tymczasem zamiast wypoczynku jest ryzyko. Piesi wchodzą w drogę rowerzystom – na „ich” drodze. A cykliści – lawirują pomiędzy spacerowiczami na chodniku. I to mimo, że każdy ma dla siebie swoją połówkę trasy! To sytuacja w samym sercu Wrocławia – na Promenadzie Staromiejskiej przy fosie.

Piesi zaczepieni przez naszego reportera na drodze rowerowej przy placu przy pomniku Kopernika (rejon ul. Skargi) oraz na fragmencie promenady przy Forum Muzyki byli oburzeni zachowaniem rowerzystów ale zaraz potem… zaskoczeni, że sami znaleźli się w niewłaściwym miejscu:

Ale i jednym, i drugim trudno się dziwić. Oznaczenia, które wyjaśniałyby jak korzystać z są, ale nie wystarczają. Co trzeba poprawić?

– komentuje spacerowicz pochodzący z Włoch. Sprawdziliśmy w przepisach dotyczących znakowania dróg – wymalowane białą farbą piktogramy z symbolem roweru są w takiej sytuacji niezbędne. Ze sprawą zwróciliśmy się zatem do magistratu. I mamy dobrą wiadomość:

– zapewnia Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej. Poprawki w oznakowaniu to kwestia najbliższych tygodni. Póki co drogowcy śpieszą się z ustawianiem i malowaniem znaków na ulicach w związku z The World Games, więc są zbyt zajęci. Ale po tym całym zamieszaniu – mają wziąć się właśnie za Promenadę Staromiejską.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj