Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przebudują Park Grabiszyński! Wcześniej zapytają, czego w nim chcą mieszkańcy

Facebook

Zabytkowy Park Grabiszyński doczeka się przebudowy. Niektóre jego części zmienią się niemalże nie do poznania. Urzędnicy mają już ogólny plan takiej inwestycji. Za niecały miesiąc zapytają zaś mieszkańców o ich zdanie na temat tego, co konkretnie powinno się w znaleźć w odnowionym parku.

Magistrat chce, by jego teren został podzielony na kilka stref:

„Do układu, który obecnie się tam znajduje, w tzw. strefie pamięci, podejdziemy z największym szacunkiem”, mówi wicedyrektor Zarządu Zielenii Miejskiej Monika Pec-Święcicka. Jeszcze dalej na południe, w stronę rzeki Ślęzy, znaleźć się ma „strefa rodzinna”:

– „bo trzeba pamiętać, że Park jest zabytkiem pod ochroną konserwatora i bardzo cennym przyrodniczo obszarem”. Mieszkańcy już za kilka tygodni będą mogli jednak wypowiedzieć się, czego konkretnie oczekują w tym zielonym miejscu. Pomysłów już jest dużo:

– mówią reporterowi Radia GRA spacerowicze z Parku Grabiszyńskiego. Już teraz jednak wiadomo, że zadowoleni będą także ci, którzy parkowe alejki przemierzają w nieco szybszym tempie:

– wyjaśnia Monika Pec-Święcicka z ZZM. Konsultacje odbędą się na przełomie października i listopada. Gdy będzie znany konkretny termin, na pewno powiemy o nim na antenie Radia GRA.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj