Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przed nami Dzień Otwarty kierunku lekarskiego na Politechnice Wrocławskiej

Facebook

W czwartek, 29 czerwca odbędzie się Dzień Otwarty kierunku lekarskiego na Politechnice Wrocławskiej. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 10 w budynku D-1 (pl. Grunwaldzki 13).

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska/

Całość rozpocznie się od spotkania z prof. Haliną Podbielską z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Opowie ona o nowych trendach w kształceniu lekarzy, które mają być realizowane na nowo utworzonym kierunku. Następnie kardiolog prof. Tomasz Roleder z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przybliży praktyczną stronę współpracy inżynierów i lekarzy.

 W trakcie naszego Dnia Otwartego będzie można również odwiedzić kilka politechnicznych laboratoriów badawczych. Jednym z nich jest Laboratorium Biopomiarów w Nanoskali, w którym prowadzone są obecnie m.in. badania mikroskopowe tkanek i biomateriałów, badania komórek nowotworowych oraz zmian DNA pod wpływem czynników fizycznych i farmakochemicznych

– czytamy w komunikacie Politechniki Wrocławskiej.

Natomiast w Laboratorium Technik Pomiarowych Optyki Biomedycznej, będzie można przyjrzeć się badaniom związanym z wykorzystaniem technik optycznych do pomiarów różnego rodzaju obiektów biologicznych.

Będzie też można spróbować swoich sił jako chirurg podczas operacji przeprowadzonej na instruktażowym laparoskopie. Do tego wziąć udział w zawodach na prowadzenie resuscytacji na manekinach, czy też obejrzeć struktury anatomiczne człowieka używając do tego okularów rozszerzonej rzeczywistości (VR)

– podaje uczelnia.

Przypomnijmy, rekrutacja wystartowała 23 czerwca i potrwa do 10 lipca. Na pierwszy rok studiów przyjętych zostanie 60 osób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj