Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Radiowozy za blisko 700 tysięcy złotych trafiły do Straży Miejskiej

Facebook

Przekazane w środę straży miejskiej trzy radiowozy od razu trafią do służby. Pojazdy będą służyć m.in. do działań patrolowych w mieście i przewozu osób zatrzymanych.

W środę w siedzibie straży otwarto także specjalną salę poświęconą ponad 30-letniej historii formacji.

To, na ile straż miejska jest efektywna i skuteczna, jest prostą funkcją tego, w jakich warunkach funkcjonuje, jaki ma sprzęt do dyspozycji, w jakich warunkach pracują funkcjonariusze

– mówił w środę prezydent Wrocławia Jacek Sutryk dodając, że miasto w 2019 roku rozpoczęło konsekwentną, trwającą do dzisiaj modernizację straży miejskiej.

Jak przypomniał, w 2019 roku uruchomiono ponownie całodobowy posterunek straży miejskiej w Sukiennicach. Funkcjonariusze przenieśli się też do nowej, wyremontowanej siedziby przy ul. Na Grobli. Stale doposażania jest także flota straży. Zakupiono m.in. samochody terenowe służące do działań związanych z ochroną środowiska, czy przewozu zwierząt, a także drony wyposażone w kamerę termowizyjną i głowice badające zawartość dymu.

Przekazane w środę straży miejskiej radiowozy od razu trafią do służby. Pojazdy będą służyć m.in. do działań patrolowych w mieście. Zostały też przystosowane do bezpiecznego przewozu osób zatrzymanych.

Przy okazji przekazania nowych pojazdów w siedzibie straży przy ul. Na Grobli otwarto Salę Tradycji Straży Miejskiej Wrocławia. Będzie można tam obejrzeć historyczne umundurowanie, wyposażenie strażnika do służby, archiwalne dokumenty, czy niepublikowane zdjęcia.

To już 31 lat od powstania Straży Miejskiej Wrocławia, dzięki staraniom wieloletniego pracownika, na terenie naszej siedziby powstało miejsce, gdzie można zapoznać się z naszą historią. (…) Prezentowane będą tu pamiątki związane z pracą strażników miejskich, m.in. historyczne mundury, archiwalne zdjęcia i artykuły prasowe

– powiedział komendant Straży Miejskiej Wrocławia Piotr Kościelny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023