Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bilety na Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans już w sprzedaży!

Facebook

Ruszyła sprzedaż biletów na 58. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego. Wydarzenie odbędzie w sali głównej Narodowego Forum Muzyki między 7-17 września.

fot. wroclaw.pl

Tytuł tegorocznej edycji „Matka Natura” został zainspirowany Porami roku Josepha Haydna. Podczas festiwalu będziemy mieli okazję przyjrzeć się, jak od zarania dziejów ludzie rozumieją naturę, odnoszą się do niej i jak postrzegają swoje związki z nią. Przeplatać się będzie zatem i perspektywa ludzka, i kosmiczna, przy akompaniamencie muzyki barokowej, a także ludowej. Nie zabraknie również pytania o stworzenie świata i o miejsce, jakie zajmuje w nim człowiek, czego zwieńczeniem będzie finał festiwalu, podczas którego wysłuchamy opowieści o żywiołach.

W każdym koncercie znajdzie się odniesienie do tego motywu, istniejącego w twórczości nie tylko dawnych kompozytorów, ale i współczesnych. Nie zabraknie przy tym tematu macierzyństwa i jego kulturowych powiązań z naturą – zarówno w kontekście biblijnym, jak i antropologicznym. Matka Natura skłania do zadawania sobie pytań, a zarazem czerpania radości płynącej z muzyki.

Kto wystąpi w tym roku?

  • Christoph Eschenbach, Andreas Scholl, Tõnu Kaljuste z Estonian Philharmonic Chamber Choir, Wayne Marshall, Alicia Amo i Musica Boscareccia, Accademia del Piacere, Giovanni Antonini z Il Giardino Armonico, European Union Baroque Orchestra, Iwona Hossa, a także zespoły NFM: NFM Filharmonia Wrocławska, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Chór NFM, Chór Chłopięcy NFM i Chór Dziewczęcy NFM.

Bilety są już dostępne w sprzedaży zarówno w kasie NFM w godzinach:

  • poniedziałek–piątek: godz. 11.00–18.00 (z przerwą między 15.00 a 15.30)
  • sobota: godz. 14.00–19.30.

A także za pomocą strony internetowej tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023