Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące ul. Gajowickiej

Facebook

Ma prawie 2 kilometry i należy do najdłuższych ulic w mieście – mowa o ul. Gajowickiej, którą czeka remont. W 2017 roku o modernizację Gajowickiej zawnioskowały wspólnie trzy samorządy osiedlowe: Borek, Gajowice i Powstańców Śląskich.

Ruszyły już konsultacje społeczne w tej sprawie.

Mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji

Konsultacje ze względu na obecną sytuację odbywają się oczywiście online, a opinie można zgłaszać do 7 czerwca. Co zatem zakłada koncepcja opracowana przez spółkę Wrocławskie Inwestycje oraz Biuro Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia i do czego możemy się odnieść?

Dla pierwszego z odcinków wykonawca musiał opracować dwa warianty koncepcji, uwzględniające przyszły przebieg torowiska tramwajowego, pod które zostanie zachowana rezerwa terenowa.

Ul. Gajowicka przebiega osiowo, czyli niemal w linii prostej z północy na południe. Koncepcje przebudowy zostały zaopiniowane w jednostkach miejskich, a z kilku pomysłów wybrano jeden i przedstawiono go prezydentowi Wrocławia. Propozycja ta obejmuje lokalizację torowiska wbudowanego w jezdnię…

Po analizie planów trasa tramwaju miałaby przebiegać od ul. Zaporoskiej do al. Hallera. Opracowany wariant przewiduje także trasę tramwajową na odcinku od al. Hallera do ul. Racławickiej.

Aktualnie ul. Gajowicka wymaga modernizacji – to o tyle istotne, że stanowi ważny element komunikacji, również zbiorowej.

Mówi Anna Bytońska z biura prasowego UM. Efektem konsultacji będzie raport, a także poprawiona koncepcja. Zgłosić swoją opinię można poprzez stronę wroclaw.pl. Wczoraj odbyło się e-spotkanie dla mieszkańców, a 26.05 planowana jest rozmowa z radami osiedli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj