Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwa zimowa rekrutacja na Politechnikę Wrocławską

Facebook

Zimowy nabór na Politechnikę Wrocławską zakończy się już 9 lutego. Na chętnych czekają 63 kierunki na studiach drugiego stopnia, w tym 16 w języku angielskim. W sumie przygotowano 3 252 miejsca na studiach stacjonarnych i 375 na studiach niestacjonarnych.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska/

Dla kandydatów i kandydatek przygotowano w tym roku także trzy nowości. Są to: odnawialne źródła energii oraz lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym a także neutralność klimatyczna na Wydziale Inżynierii Środowiska.

Odnawialne źródła energii to propozycja dla tych, którzy chcą związać swoją przyszłość z projektowaniem, analizowaniem, badaniami i optymalizacją najróżniejszych instalacji energetycznych wykorzystujących „zielone” rozwiązania. Studia dają też możliwości wyjazdów naukowych m.in. do CERN, ITER czy ESA. Absolwenci pracy mogą szukać w wielu gałęziach przemysłu, np. w przedsiębiorstwach wytwarzających, przesyłających i rozdzielających energię elektryczną, ciepło lub inne nośniki energii, a także w firmach instalatorskich, produkcyjnych i remontowych branży energetyki cieplnej, elektroenergetyki, chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła. Dla chętnych przygotowano 30 miejsc.

Na kierunku lotnictwo i kosmonautyka na studentów czekają zagadnienia związane m.in. ze sztuczną inteligencją, mechatroniką, matematyką stosowaną, mechaniką analityczną i mechaniką nieba. Będą mogli też wybrać, czy chcą bardziej skupić się na bezzałogowych statkach powietrznych czy inżynierii kosmicznej. Zajęcia poprowadzą wykładowcy zaangażowani w prowadzenie badań związanych z sektorem lotniczym i kosmicznym (w tym m.in. przedstawicielka wrocławskiej SatRevolution), a także osoby, które w przeszłości pracowały w obsłudze naziemnej w lotnictwie wojskowym. Absolwenci mogą znaleźć pracę m.in. w lotniczych systemach transportowych, zakładach produkcyjno–remontowych (w projektowaniu, opracowaniu procesów technologicznych, nadzorze produkcji czy odbiorach technicznych), a także w biurach konstrukcyjno–projektowych i w instytucjach naukowo-badawczych (w instytutach lotniczych i kosmonautycznych). Na kandydatów czeka 30 miejsc.

Z kolei neutralność klimatyczna to studia dla osób, które chcą zostać specjalistami m.in. w zakresie systemów OZE i magazynowania energii, zrównoważonego rozwoju, adaptacji i łagodzenia zmian klimatycznych, ekologicznego transportu oraz ograniczania wpływu przemysłu i rolnictwa na środowisko. Absolwenci mogą szukać pracy praktycznie we wszystkich sektorach gospodarki, przedsiębiorstwach i administracji publicznej zobowiązanych do wdrażania rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i prawnych w obszarze zielonej transformacji. Studia te są skierowane do wszystkich absolwentów studiów inżynierskich I stopnia, a dla chętnych przygotowano 60 miejsc.

źródło: materiały prasowe

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj