Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tydzień zdrowia organizują studenci Politechniki Wrocławskiej

Facebook

Porady dietetyków, pokazy badania świadomości u ludzi w śpiączce, a także badania serca i wzroku – to wszystko czeka w tym tygodniu na każdego chętnego, który odwiedzi Politechnikę Wrocławską. Studenci z tej uczelni organizują Tydzień Zdrowia.

W ten sposób żacy popularyzują nie tylko wiedzę o medycynie, ale także zdrowy tryb życia:

– zachęca Monika Wrzałek, koordynatorka wydarzenia. Prelekcje specjalistów odbywają się po 18 w Strefie Kultury Studenckiej, natomiast do 9 do 15 można odwiedzać stanowiska, przy których można się przebadać lub dowiedzieć się czegoś ciekawego o ludzkim ciele. Każdy dzień ma swój temat przewodni. Na przykład dziś (wtorek, 19.04) – jest to zdrowe odżywanie.  W środę – mózg i układ nerwowy. Poniedziałek natomiast poświęcony był ruchowi. Dlatego też, prócz badań i wykładów, można było wziąć udział… w grze sprawdzającej, jak bardzo trzęsą nam się ręce. Wyzwanie studentów Politechniki podjął nasz reporter, Damian Zdancewicz:

Damian zdobył w tej zabawie aż 10 razy mniej punktów niż jego konkurent i uplasował się prawie na końcu stawki. I, jak się okazuje, z tej na pozór błahej zabawy płyną poważne wnioski:

– mówił Zbigniew Łaszczyk, student III roku inżynierii biomedycznej. W podobnych zabawach na różne tematy będzie można wziąć udział aż do piątku włącznie. A co studenci sądzą na temat stanu zdrowia swojego i swoich kolegów? Zapytaliśmy jaki jest – ich zdaniem – największy problem zdrowotny, na jaki powinni uważać:

A co na to specjaliści? Ich zdaniem to, co studentom najbardziej szkodzi, to właśnie typowy studencki tryb życia – komentuje mgr Marzena Krysa z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego:

Podczas Tygodnia Zdrowia można się nauczyć pomagać nie tylko sobie, ale także i innym. W czwartek (21.04.) – nauka pierwszej pomocy. Wtedy także będzie można oddać krew. Przez cały tydzień można natomiast zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj