Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wraz z rozpoczęciem się wakacji MPK zmieni swój rozkład jazdy

Facebook

We Wrocławiu od przyszłego tygodnia wejdzie w życie remontowo-letni rozkład jazdy. W szczycie na przystanku pojazdy pojawią się rzadziej o 3 minuty.

/fot. fb. MPK Wrocław/

W związku planowanymi remontami, a także zakończeniem roku szkolnego i jednocześnie rozpoczęciem się sezonu urlopowego MPK zmieni swój rozkład jazdy na letni.

Obecnie wyzwań związanych z organizacją komunikacji mamy bardzo dużo. Poza dużymi inwestycjami jak TAT, budowa Alei Wielkiej Wyspy czy budowa Mostów Chrobrego realizujemy zadania, które wymagają znacznych zmian w kursowaniu tramwajów i autobusów. Wystarczy wymienić przebudowę ul. Pomorskiej, zapowiadane zamknięcie torowiska w ul. Legnickiej, czekające nas kolejne zadania TORywolucji w centrum czy remont Mostu Piaskowego

– mówi Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu w Urzędzie Miejskim.

Z uwagi na potrzebę uruchamiania komunikacji zastępczej, dostosowanie podaży miejsc do mniejszego popytu na wybranych relacjach od 18 czerwca a zatem wraz ze zmianami związanymi z remontem torowiska w ul. Legnickiej Wrocław wprowadza korekty w komunikacji autobusowej i tramwajowej, pod roboczą nazwą „remontowo-letnimi rozkładami jazdy”.

W komunikacji autobusowej zawieszamy kursy szkolne i wzmocnienia w szczytach komunikacyjnych w dni robocze dla wybranych linii, które sprawdzały się w okresie roku szkolnego i akademickiego. W soboty i niedziele niehandlowe natomiast przesuwamy wzmocnienia weekendowe linii związane z aktywnością pasażerów z godziny 9 na 11

– wyjaśnia Tyniec-Piszcz.

W komunikacji tramwajowej natomiast w dni robocze tramwaje będą kursowały przez cały dzień z częstotliwością co 15 minut, a zatem zmiana dotyczy wyłącznie godzin szczytu komunikacyjnego i nie będzie w istotny sposób odczuwalna dla pasażera. W godzinach szczytu na trasie, gdzie kursują np. 2 linie tramwajowe, tramwaj podjedzie na przystanek co 7,5 minuty a nie co 6 jak obecnie.

Zmiany dotyczyć będą także komunikacji tramwajowej weekendowej.

Warto podkreślić, że te zmiany nie wiążą się z zawieszaniem linii komunikacyjnych a dodatkowo pozwolą w optymalny sposób zorganizować ruch zastępczy na czas remontów, wykorzystać dostępne pojazdy MPK a kierujący pojazdami będą mogli także skorzystać z czasu urlopowego

– podkreśla Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

Dzięki badaniom napełnień i bramkom zliczającym pasażerów w pojazdach MPK będzie mogło stale monitorować zmiany i jeśli okaże się, że gdzieś potrzeba wzmocnień w miarę możliwości takie nastąpią. Wydział Transportu w magistracie planuje, że zasadnicze zmiany będą obowiązywać do 4 września br. Do tego czasu powinny zakończyć się największe remonty we Wrocławiu.

Władze Wrocławia mimo ogromnych wyzwań budżetowych, drastycznie rosnących kosztów komunikacji miejskiej m.in. kosztów energii elektrycznej, nie wprowadzają jak inne miasta istotnych cięć w rozkładach jazdy nie ma też mowy o podwyżkach cen biletów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj