Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław wyda 100 mln złotych na rozbudowę infrastruktury rowerowej

Facebook

Mieszkańcy dają zielone światło kolejnym inwestycjom rowerowym - mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy. Obecnie trwa budowa kładki pod Mostem Warszawskim, Szczytnickim i pod Mostem Pokoju oraz odcinka trasy wzdłuż ulicy Stawowej. Środki na inwestycje rowerowe są coraz większe.

W tym roku jest to 18 mln zł, w przyszłym już 20 mln. Miasto zadeklarowało budżet na około 100 mln zł na najbliższe 4 lata.

– mówi Chojnacki. Trwają przygotowania do przetargu na budowę łącznika na Brochowie. Wyłoniono wykonawcę połączenia od pl. Dominikańskiego do ul. Św. Mikołaja. Może nie będziemy drugą Kopenhagą czy Amsterdamem, ale wszystko dąży do zwiększenia wygody rowerzystów i zachęcenia do przesiadki na dwa koła – mówi oficer rowerowy. Możemy się spodziewać zmian infrastruktury, spójnego systemu tras, zwiększenia ilości miejsc parkingowych dla rowerów, a także coraz większej ilości rowerów miejskich.

W maju zostanie wyłoniona najbardziej rowerowa szkoła, klasa i uczeń we Wrocławiu. Z kolei dorośli będą mogli wziąć udział w rowerowej rywalizacji – European Cycling Challange, podczas której zostanie wybrane najbardziej rowerowe miasto w Polsce. W ubiegłym roku, znaleźliśmy się na 2 miejscu podium, za Gdańskiem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024