Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławskie szkoły, przedszkola i żłobki szykują się do remontów

Facebook

Niebawem ruszą remonty w 60 szkołach i przedszkolach oraz we wszystkich osiemnastu żłobkach miejskich. Miasto na ten cel przeznaczy ponad 21 milionów złotych.

/materiały prasowe/UMW/

Największe remonty w szkołach i przedszkolach realizowane będą przez Zarząd Inwestycji Miejskich (ponad 15,5 mln złotych). Obejmą one m.in. remonty i przebudowy: boisk, kotłowni, bloków żywieniowych, dachów oraz instalacji gazowej i wodociągowej. Także wymianę okien czy dostosowanie budynków do wymogów przepisów przeciwpożarowych.

Co obejmą prace?

Dodatkowo miasto przeznacza pieniądze na remonty, które przeprowadzają same placówki. W tym roku jest to kwota ok. 4,8 mln złotych (ok. pół mln więcej niż w roku ubiegłym). Prace zostaną wykonane w wakacje, przynajmniej w większości. Będzie to m.in.:

  • malowanie i odświeżanie sal
  • tworzenie nowych pomieszczeń dydaktycznych
  • remont klatek schodowych
  • wymiana oświetlenia
  • wymiana stolarki drzwiowej i okiennej
  • remont toalet i kotłowni
  • cyklinowanie podłóg
  • naprawa urządzeń zabawowych na placach zabaw

Nie ma lepszego momentu na remonty placówek oświatowych niż właśnie wakacje. Dlatego chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas i środki finansowe, by zrealizować te zadania. Zależy nam, by wrocławscy uczniowie oraz nauczyciele uczyli się i pracowali w jak najbardziej komfortowych warunkach

– zaznacza Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

Prace remontowe rozpoczną się niebawem m.in. w Liceum Ogólnokształcącym nr IV przy ul. Świstackiego.

Prace zaczynamy od razu po zakończeniu roku szkolnego. Remontować będziemy dwa pomieszczenia, które docelowo staną się salami lekcyjnymi. Wymienione zostanie też oświetlenie na LED-owe

– mówi Małgorzata Górny, dyrektorka placówki.

Prace związane z tworzeniem nowych sal lekcyjnych odbędą się w wielu wrocławskich szkołach ponadpodstawowych. Miedzy innymi w ten sposób placówki przygotowują się na przyjęcie od września „półtora rocznika”.

Wakacyjne remonty we wrocławskich żłobkach

Wakacyjne remonty – w większym lub mniejszym zakresie – odbędą się we wszystkich żłobkach, należących do miasta (18). Najdroższy będzie gruntowny remont pomieszczeń w żłobku nr 4 przy ul. Kłodnickiej 25 (ponad 200 tys. złotych), dość kosztowne okażą się też prace konserwacyjne w pomieszczeniach  jadalni, korytarzy i węzłów sanitarnych w żłobku nr 11 przy ul. Hubskiej 39, czy naprawa dachu w Żłobku nr 14 ul. Mulickiej 4c.

Opieka nad najmłodszymi mieszkańcami Wrocławia to dla nas priorytet, dlatego w ostatnich latach oddaliśmy do dyspozycji dzieci trzy nowoczesne placówki. Każdego lata przeprowadzamy również niezbędne remonty w naszych żłobkach. To nie tylko odmalowywanie i drobne naprawy, ale również kompleksowe prace

– podkreśla Iwona Bugajska, dyrektora Wrocławskiego Zespołu Żłobków.

Łączny koszt wakacyjnych remontów w placówkach Wrocławskiego Zespołu Żłobków to blisko 1 mln złotych.

Oprócz tego trwa budowa między innymi Zespołu Szkolno Przedszkolnego przy ul. Asfaltowej (dofinansowanie z UE) oraz układu drogowego w ul. Asfaltowej i Lutosławskiego (koszt ok. 70 mln złotych). A także budowa przedszkola przy al. Hallera (koszt ok. 15,7 mln złotych). Te inwestycje zakończone zostaną w 2023 r. Z kolei w 2024 r. oddany do użytku zostanie budowany przy ul. Cynamonowej Zespół Szkolno-Przedszkolny (koszt ok. 87 mln zł).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj