Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wybierasz się na grzyby? Uważaj gdzie parkujesz auto

Facebook

Zastawienie szlabanu na drodze leśnej może koszować nawet 500 zł. Jeśli odmówimy przyjęcia mandatu od straży leśnej... sprawa trafi do sądu.

Możemy wpłynąć na czyjeś życie bądź czyjś stan zdrowia, tym, że właśnie uniemożliwimy wjazd służbom ratunkowym. Kilka miesięcy temu doszło do tragicznego wypadku na terenie Nadleśnictwa Międzylesie gdzie uległ wypadkowi rowerzysta na singletraku i niestety, zastawiony wjazd uniemożliwił dotarcie tam służbom ratunkowym. Pogotowie i straż pożarna dotarło do poszkodowanego po bardzo długim okresie czasu, co niestety skończyło się śmiercią.

Gdzie więc najbezpieczniej zaparkować samochód wybierając się do lasu?

Ja wiem, że im bliżej podjedziemy to jest wygodniej dla nas, ale myślmy też o tym, że tej pomocy mogą potrzebować, nie tylko inne osoby, które korzystają z tego lasu, ale też być może to my sami będziemy potrzebować tej pomocy. Samochody stawiamy na parkingach leśnych, jeżeli szerokość drogi publicznej pozwala, żeby w bezpieczny sposób zostawić samochód na poboczu. Możemy w tym miejscu go zostawić. Pamiętajmy też, że Lasy Państwowe udostępniły aplikacje „Czas w las”, na której mamy zaznaczone wszystkie parkingi leśne więc jeżeli wybieramy się na takie grzyby do lasu to wcześniej możemy sobie zaplanować, gdzie zostawimy taki samochód.

mówiła Malwina Sokołowska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Paweł Pyclik

Paweł Pyclik

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023