Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wybrano konsorcjum, które zakończy prace na Hubskiej! Kierowcy pojadą tam najpóźniej za 3 miesiące

Facebook

Kierowcy pojadą Hubską najpóźniej za 3 miesiące. Wrocławskie Inwestycje wybrały konsorcjum, które dokończy to zadanie. Podpisanie umowy nastąpi w przyszłym tygodniu i wykonawca niezwłocznie zajmie się pracami.

fot. Grzegorz-Skibka \ pixabay.com

Do zakończenia prac zostało około 40% inwestycji. Trzeba wybudować torowisko i dokończyć jezdnię. Konsorcjum wrocławskich firm Pro-Tra Bouilding oraz Zakład Sieci i Zasilania było jedyną propozycją zgłoszoną do przetargu. Przedsiębiorstwa wycenił zakończenie zadania na ponad 21,5 miliona złotych. To nieco ponad 5 mln zł więcej niż pierwotnie zakładano. W pokryciu tych kosztów mają pomóc kary nałożone na poprzedniego wykonawcę.

Wykonawca ma trzy miesiące na dokończenie prac.

Co zostało do zrobienia?

Hubską pojedziemy najpóźniej za trzy miesiące.

Na dokończenie zadania będzie trzeba przeznaczyć nieco ponad 5 mln zł więcej niż zakładano.

Mówi, Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji

Wrocławskie Inwestycje pierwszy przetarg na dokończenie prac ogłosiły w połowie grudnia 2018 roku, po tym jak odstąpiły od umowy z poprzednim wykonawcą, firmą Balzola. Niestety musiał zostać powtórzony, ponieważ oferenci popełnili błąd formalny w swoich ofertach. Zapomnieli o złożeniu elektronicznego podpisu kwalifikowanego, który jest wymagany od nowego roku w prawie o zamówieniach publicznych.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj