Radio Gra Wrocław

Wybrano przewodniczącą Rady Miejskiej Wrocławia

Agnieszka Rybczak z Koalicji Obywatelskiej została przewodniczącą Rady Miejskiej Wrocławia. Pierwotnie na to stanowisko kandydował Igor Wójcik (również KO). Przegrał on jednak w głosowaniu stosunkiem 16 do 20 głosów.

wrocław
/zdjęcie ilustracyjne/pixabay/Wrocław Ratusz/

Środowe posiedzenie Rady Miejskiej Wrocławia było kontynuacją sesji z poprzedniego dnia. Wówczas radni głosowali za wyborem przewodniczącego, ale okazało się, że jedyny kandydat nie otrzymał wymaganej większości głosów. „Za” Igorem Wójcikiem głosowało wtedy 15 radnych, przy 20 głosach sprzeciwu. Tuż przed zakończeniem obrad Ewa Wolak zgłosiła kandydaturę Agnieszki Rybczak (obie z KO). Tuż po tym radni Koalicji Obywatelskiej poprosili o przerwę i obrady zostały przełożone.

Podczas czwartkowego głosowania okazało się, że to właśnie Agnieszka Rybczak została wybrana na przewodniczącą, zyskując 19 głosów przy 16 głosach oddanych na Igora Wójcika. Dwóch radnych nie wskazało żadnego z kandydatów. Pytana przez PAP o to, czy doszło do rozłamu w klubie Koalicji Obywatelskiej Rybczak podkreśliła, że „absolutnie nie”.

Jesteśmy jednym klubem i wspólnie pracujemy. Pamiętajmy, że ten klub nie jest monolitem, bo skupia w sobie różne środowiska. I myślę, że wyzwaniem będzie ucieranie się różnych naszych poglądów i przekonań i wypracowywanie najlepszych rozwiązań (…)

– powiedziała.

W dalszej części sesji wybierano wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi: Dorota Pędziwiatr (Lewica), Łukasz Olbert (PiS), oraz Magdalena Razik-Trziszka (KO).

źródło: PAP