Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jacek Sutryk będzie kandydował na prezydenta Wrocławia

Facebook

Tak, ja będę kandydował. Zresztą startując pięć lat temu mówiłem o programie dla Wrocławia na dekadę. Chciałbym w związku z tym ten plan zrealizować - powiedział na antenie TVN24 prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Jacek Sutryk
/Jacek Sutryk/ Tomasz Waszczuk/PAP

Jacek Sutryk był we wtorek gościem programu „Fakty po faktach” na antenie TVN24. Prezydent został m.in. zapytany o plany na najbliższe wybory samorządowe.

Tak, ja będę kandydował. Zresztą, startując pięć lat temu mówiłem o pewnym programie dla Wrocławia na dekadę. Chciałbym w związku z tym ten plan zrealizować. Bo pomimo tych różnych obiektywnych, niezależnych uwarunkowań, udało się bardzo dużo zrobić

– powiedział Sutryk.

Wcześniej, tego samego dnia, Sutryk wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez ruch samorządowy Tak! Dla Polski, którego jest wiceprezesem. Prezydent Wrocławia odniósł się na niej do wyników wyborów parlamentarnych.

Wygraliśmy pierwszą połowę meczu – wybory do Parlamentu. Wygrała demokracja, wygrała determinacja Polek i Polaków, czyli rekordowa, ponad 70 proc. frekwencja. Teraz przed nami równie ważna druga połowa – wybory samorządowe. Chcielibyśmy liczyć na tak samo duże zaangażowanie naszych obywateli w sprawy samorządu, chcielibyśmy tę dobrą, profrekwencyjną passę utrzymać

– wskazał Sutryk.

Jacek Sutryk został wybrany na prezydenta Wrocławia podczas wyborów w 2018 r. Był kandydatem Koalicji Obywatelskiej, miał także poparcie poprzedniego prezydenta Rafała Dutkiewicza, SLD oraz Unii Europejskich Demokratów – wygrał w pierwszej turze, zdobywając 50,2 proc. głosów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj