StartWiadomości Wiadomości dnia

Jest nowy przetarg na sprzedaż Wyspy Słodowej 7. Poprzedni anulowany przez urzędników

Wcześniej apelowali oni o przekazanie budynku zawiązanemu przez nich stowarzyszeniu. Urzędnicy woleli jednak kamienicę sprzedać, choć warunkiem miało być takie zagospodarowanie nieruchomości, by znalazło się tam miejsce na działalność non-profit. Żadna z chętnych firm startujących w poprzednim przetargu nie przekonała jednak urzędników do swoich zamiarów:

– wyjaśnia wicedyrektor miejskiego Biura ds. Partycypacji Społecznej Katarzyna Szymczak-Pomianowska. W ogłoszeniu przetargowym czytamy, że w na Wyspie Słodowej powinny odbywać się działania kulturalne, wystawiennicze, konferencje, kongresy, powinno być też miejsce na inkubację przedsiębiorstw i drobne usługi.

 

Zaskoczeni finałem pierwszego przetargu nie są wcale społecznicy:

– tłumaczy Krzysztof Jarząb ze stowarzyszenia Wyspa Słodowa 7. Inaczej sprawę widzą w Biurze Partycypacji Społecznej. Według Katarzyny Szymczak-Pomianowskiej firmy są zainteresowane kamienicami, i to na warunkach postawionych przez magistrat. Tylko po prostu nie potrafiły tego dobrze udokumentować:

Kolejny przetarg już został rozpisany. Mimo to aktywiści boją się, że procedury przeciągną się tak długo, że wkrótce na Wyspie Słodowej nie będzie już żadnej kamienicy:

Prace remontowe według magistratu miałyby się rozpocząć za około 2 lata. Otwarcie ofert w powtórnym przetargu zaplanowano na 2 listopada.

Zostaw komentarz