Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kolejna ważna marka inwestuje we Wrocławiu

Facebook

Mercedes otworzył niedaleko zjazdu na AOW przy ul. Granicznej swój największy i najnowocześniejszy salon samochodowy nie tylko w Polsce, ale w ogóle - w naszej części Europy.

Wstęgę przecinał m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Skąd jego obecność?

– komentuje prezydent. Jak dodaje, niegdyś ten rejon miasta był po prostu… pusty. Teraz się to zmienia:

– twierdzi Dutkiewicz. Salon, sprzedający zarówno najbardziej luksusowe modele, jak i tańsze auta, daje aktualnie pracę 150 wrocławianom. Będzie się rozwijał, przekonuje prezes będącej właścicielem obiektu Grupy Wróbel – Michał Łuczak.. Zwłaszcza, że Daimler, właściciel marki Mercedes jest bardzo zainteresowany naszym regionem, o czym świadczy fakt, że koncern inwestuje w swoją przyszłą fabrykę w Jaworze:

– komentuje Łuczak. To nie koniec istotnych inwestycji dużych koncernów w naszym mieście na ten rok, przekonuje Dutkiewicz:

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) ogłosiła współpracę m.in. z koncernem BSH (marki Bosh i Siemens) budującym swoje nowe fabryki sprzętu AGD, firmą Whirlpool tworzącą we Wrocławiu duże centrum rozwojowe zmywarek i lodówek, czy z Bombardierem, producentem pociągów, który otworzył w ubiegłym roku nową halę fabryczną.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020