Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Magisterska dogrywka. Dodatkowa rekrutacja na PWr

Facebook

Wystartował dodatkowy nabór na studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Wciąż jest w czym wybierać – nasza oferta zawiera 48 kierunków, w tym 44 na studiach stacjonarnych II stopnia. Kandydaci na decyzję mają czas do 24 lutego.

fot. Koło Naukowe BEAN, Politechnika Wrocławska

W sumie na kandydatów czeka prawie tysiąc miejsc. Na stacjonarnych studiach II stopnia oferta dotyczy 44 kierunków, w tym 15 w języku angielskim oraz jednej nowości.

Nadal bowiem można zdecydować się na Cyberbezpieczeństwo, czyli nowy kierunek na Wydziale Elektroniki. Czego nauczą się studenci tego kierunku? Przede wszystkim jak ochronić i zabezpieczyć zasoby informatyczne, ale też w jaki sposób projektować i rozwijać bezpieczne oprogramowanie.

– Już kilka lat temu NATO dołączyło do obszarów swojej działalności cyberprzestrzeń, co wskazuje na jej wagę w światowym bezpieczeństwie. Polska również sformułowała strategię obrony cyberprzestrzeni, wskazując ją jako ważny element obronności państwa. Utworzenie takiego właśnie kierunku wpisuje się więc w tę strategię – mówi prof. Tadeusz Więckowski, kierownik Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki na Wydziale Elektroniki.

Więcej informacji o Cyberbezpieczeństwie na stronie: https://wroclaw.tech/studiuj-cyberbezpieczenstwo.

Wolne miejsca są także na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Na kierunku Energetyka na studentów czekają trzy semestry wykładów, laboratoriów i zajęć w języku angielskim. Ci, którzy wybiorą te studia, będą mogli zdecydować się na zupełnie nową specjalność, czyli Nuclear Power Engineering. Przygotowuje ona do pracy w sektorze energetyki jądrowej. Nie zabraknie więc wycieczek naukowo-dydaktycznych do elektrowni jądrowych i wykładów zaproszonych gości z czołowych koncernów energetycznych i zagranicznych uczelni.

Więcej o tej specjalności na stronie https://wroclaw.tech/studiuj-energetyke-jadrowa.

Dla osób myślących o uzyskaniu uprawnień budowlanych do projektowania i kierowania budową instalacji i sieci elektrycznych mamy studia na Wydziale Elektrycznym. Kierunek Elektrotechnika oferuje trzy specjalności, które stworzyliśmy m.in. dzięki współpracy z firmami specjalizującymi się w tej tematyce. Ponadto część zajęć jest prowadzona właśnie przez specjalistów z tych firm.

Pełna lista wolnych miejsc dostępna jest na stronie: https://wroclaw.tech/wolne-miejsca-zima-2021.

Tym wciąż niezdecydowanym polecamy zapis naszych spotkań na żywo, poświęconym konkretnym kierunkom. Wszystkie nagrania można znaleźć tu: https://wroclaw.tech/magisterskie-wideo.

Rejestrację zgłoszeń zakończymy 24 lutego o godzinie 14. Dokumenty można składać stacjonarnie, ale prosimy w miarę możliwości o przesyłanie kompletu dokumentów pocztą lub kurierem. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Rekrutacji w godz. od 8.00 do 15.00:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021