Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na Wystawie Budowli z Klocków LEGO odsłonięto figurę Mariusz Pudzianowskiego [WYWIAD]

Facebook

Na Wystawie Budowli z Klocków LEGO w Sky Tower odsłonięto figurkę Mariusz Pudzianowskiego wykonaną z 120 000 klocków. Sportowiec osobiście odsłonił budowlę – została ona wykonana w skali 1:1.

Figura dołączyła do „Alei Figur Gwiazd Sporu”, czyli projektu, który polega na budowie figur znanych sportowców w skali 1:1. Na wystawie można jednak zobaczyć dużo innych, tematycznych makiet – strefę bajek, human body, super-bohaterów, czy gwiazdy muzyki.

Jak mówią właściciele wystawy:

„Pudzian” reprezentuje wartości sportowe, takie jak fair play, rywalizacja, siła woli i umiejętność pokonywania przeszkód, co sprawia że może być świetnym przykładem dla wielu młodych sportowców.

Na spotkanie z Mariuszem Pudzianowskim zostali zaproszeni nie tylko dziennikarze, ale także dzieci ze szkół sztuk walki we Wrocławiu oraz Bielsku-Białej. Młodzi fani mieli okazje porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie ze sportowcem.

Nam udało się przeprowadzić z Pudzianem krótki wywiad. Posłuchajcie:

 

Mariusz Pudzianowski to 5-krotny mistrz świata strongman, 3-krotny mistrz świata w parze Strongman, 6-krotny mistrz Europy Strongman oraz 8-krotny mistrz Polski Strongman.


Największa w Europie Wystawa Budowli z Klocków Lego znajduje się na 2. piętrze Sky Tower, ulica Powstańców Śląskich 95. Wstęp jest biletowany.

Więcej informacji na temat wystawy, a także innych ekspozycji znajdziecie na stronie organizatora tutaj.

Autorka: Paulina Sznajder

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj