Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław Blind Football klubowym mistrzem świata!

Facebook

Śląsk Wrocław Blind Football sięgnął po tytuł klubowych mistrzów świata! Jak mówią sami zawodnicy, czują się jak gwiazdy rocka, bo to jest ich rok. Najpierw zostali częścią Śląska Wrocław, zdobyli Puchar Polski, a teraz to. Chcieliby, żeby ten rok się nie kończył, bo jest dla nich wyjątkowy.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Wrocławianie nastrzelali bramek Bułgarom, wygrywając 6:0, zremisowali z faworytem z Rosji 0:0 i w półfinale stoczyli bój z Niemcami. Rozstrzygnęły go rzuty karne – świetną robotę zrobili strzelcy – Adrian Słoninka i Łukasz Byczkowski. Ten drugi jako jeden z nielicznych na świecie robi rozbieg przed strzałem. Teraz też to zrobił i uderzył w samo okienko. Potem swój kunszt pokazał Radek Majdan, broniąc decydującego „karnego”. W finale Śląsk spotkał się z objawieniem turnieju, drużyną z Mołdawii. Oni wyeliminowali w półfinale Rosjan. Do przerwy było 3:0, potem straciliśmy bramkę, ale ona nie miała już znaczenia. Zwyciężyliśmy pewnie, zdobywając klubowe mistrzostwo świata.

Mówi trener Lubomir Prask – Śląsk Wrocław Blind Football

Dużą motywacją dającą wiatr w żagle było przejście drużyny pod herb Śląska Wrocław. Miało to miejsce zaledwie w kwietniu tego roku…

Śląsk Wrocław nie zatrzymuje się po zdobyciu mistrzostwa świata. Już wkrótce ruszy Liga Europy Centralnej…

Kapitan wrocławskiej drużyny Robert Mkrtchyan, cieszy się nie tylko ze zdobytego mistrzostwa świata. Został też wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, ale tej nagrody nie przyjmuje indywidualnie…

Każdy z nich ma swoją niebanalną historię, każdy musiał walczyć nie tylko na boisku, ale i w codziennym życiu – mówi o kolegach z drużyny Śląsk Wrocław Blind Football Radosław Majdan. Były bramkarz reprezentacji Polski ocenił, że blindfootnoliści mogą dawać przykład zawodowym sportowcom.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj