Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław zakończył rok na pozycji lidera

Facebook

W meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1, a strzelcami bramek dla WKS-u byli Michał Rzuchowski oraz Erik Exposito. Trójkolorowi kończą rok w znacznie lepszych nastrojach niż w poprzednim sezonie.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Choć pierwsza połowa należała do gospodarzy – bo to oni prowadzili grę i częściej zagrażali bramce WKS-u – do przerwy w Lubinie mieliśmy remis. Znów świetnie między słupkami sprawował się Rafał Leszczyński, w opinii wielu najlepszy bramkarz pierwszej części sezonu w całej lidze.

Na drugą połowę trener Jacek Magiera zdecydował się posłać do boju zespół z dwoma zmianami w składzie. Jednym ze zmienników był Michał Rzuchowski, który już po dwóch minutach otworzył wynik meczu ładnym strzałem z prawej nogi. Dla pomocnika to pierwszy gol strzelony w barwach Śląska.

W 75. minucie znacznie lepiej radzący sobie na murawie po zmianie stron zespół WKS-u podwyższył prowadzenie. 14 trafienie w sezonie zaliczył najlepszy strzelec Ekstraklasy – Erik Exposito. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Juan Munoz, ale Śląsk nie wypuścił już z rąk zwycięstwa.

Piłkarze Śląska Wrocław kontynuują passe 16 meczów bez porażki i z 41 punktami kończą rundą na pozycji lidera. Podopieczni Jacka Magiery do gry wrócą w drugi weekend lutego, na Tarczyński Arena przyjedzie Pogoń Szczecin.