Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Święto Przedmieścia Oławskiego

Facebook

„Dzień Trójkąta” – czyli przedmieście Oławskie świętuje. Tegoroczna - już druga - edycja odbędzie się 8 września. To będzie dzień wypełniony ciekawymi atrakcjami dla mieszkańców dzielnicy, jak i wszystkich Wrocławian.

fot. Piotr Wilkowski
fot. Piotr Wilkowski

Mówiła Natalia Romaszkan Koordynatorka programu „Sąsiadujemy – Strefa Kultury Wrocław”.

Swoją potoczną nazwę „Trójkąt Bermudzki” Przedmieście Oławskie zawdzięcza specyficznemu układowi urbanistycznemu tworzącemu trójkąt. Dlatego tegoroczna edycja poświęcona jest właśnie architekturze.

Wszyscy mieszkańcy Wrocławia będą mile widziani w czasie „Dnia Trójkąta”. Każdy – mały i duży – znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Wrocławianie będą mieli wstęp również do Muzeum Etnograficznego położonego w pięknym budynku z XIX wieku, gdzie zobaczą trwającą wystawę zatytułowaną „Słuchaj Przedmieścia”.

Mówiła Marta Derejczyk z Działu Oświatowego Muzeum Etnograficznego, kurator wystawy „Słuchaj Przedmieścia”.

Mieszkańcy także włączyli się w „Dzień Trójkąta”. Będziemy mogli ich podziwiać w sztuce zatytułowanej „Trójkąt 45 stopni”, która powstała dzięki pomocy Agnieszki Charkot, aktorki z Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w tym wydarzeniu kulturalnym będą mogły zwiedzać dzielnicę na dwa sposoby – kierując się programem wydarzeń lub wykorzystując mapkę poruszać się i wybierać samodzielnie atrakcje.

Piotr Wilkowski

Piotr Wilkowski

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024