Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Więcej miejsc postojowych „parkuj i jedź” zapowiadają wrocławscy urzędnicy

Facebook

Park&Ride do rozbudowy. Powstaną nowe parkingi, ale zmienią się także istniejące. Najważniejsza różnica: być może pojawią się na nich bramki i szlabany. Chodzi o to, by faktycznie zachęcał, by przesiąść się z auta na tramwaj.

Już tej wiosny na więcej miejsc postojowych „Park’n’Ride” mogą liczyć mieszkańcy Psiego Pola. Pojawi się tam dodatkowych 36 stanowisk – czyli jeszcze raz tyle, ile wybudowano tam cztery lata temu. Na tym jednak inwestycje w parkingi przy węzłach komunikacyjnych się nie skończą. Jeszcze w tym roku urzędnicy chcą załatwić formalności, by w przyszłym można było rozpocząć budowę zupełnie nowych obiektów.

– wymienia zastępca dyrektora departamentu infrastruktury w magistracie, Zbigniew Komar. Mają one powstać w pierwszej połowie przyszłego roku.

Obecnie na miejscach przeznaczonych z założenia dla osób przesiadających się na komunikację miejską auto może zostawić każdy, na dowolny czas.  Urzędnicy chcą wprowadzić przywileje dla tych, którzy będą korzystali z parkingów zgodnie z przeznaczeniem. Aby zachęcać do przesiadki z samochodu na tramwaj.

– tłumaczy zastępca dyrektora departamentu infrastruktury w magistracie, Zbigniew Komar. Jak dodaje, nowa organizacja systemu ma być opracowana jeszcze w tym roku. Ale jeszcze za wcześnie na podawanie jej szczegółów.

– uściśla Zbigniew Komar. Od niedawna z nowego parkingu korzystają mieszkańcy Leśnicy. Najbliższej wiosny zostanie powiększony parking na Psim Polu, a w przyszłym roku mają powstać nowe: dwa na Księżu Małym i jeden na Świeradowskiej.

Powstaną nowe parkingi, ale zmienią się także istniejące. Najważniejsza różnica: być może pojawią się na nich bramki i szlabany. Chodzi o to, by faktycznie zachęcał, by przesiąść się z auta na tramwaj. Obecnie jest z tym różnie, przyznaje zastępca dyrektora departamentu infrastruktury w magistracie,  Zbigniew Komar

Stąd prace nad tym, by powstał system łączący korzystanie z parkingu z posiadaniem biletu na tramwaj lub autobus.

Do kwietnia urzędnicy chcą rozbudować parking na psim polu, w przyszłym roku mają natomiast powstać parkingi m.in. na Opolskiej i Świeradowskiej. Magistrat chce także popracować nad dokładniejszym oznakowaniem istniejących parkingów – tak by było ono jak jednolite  i jak najdokładniej prowadziło do nich , kierowców wjeżdżających do miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj