Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zachodnia estakada zniknie z pl. Społecznego w wakacje

Facebook

Zachodnia estakada zniknie z pl. Społecznego w wakacje. W jej miejsce kierowcy otrzymają bezkolizyjny lewoskręt. Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły przetarg na to zadanie.

wroclaw.pl
wroclaw.pl

Na początku lutego, kolegium prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka pozytywnie zaopiniowało konieczność wyburzenia zachodniej estakady drogowej na pl. Społecznym. Do postępowania zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą ofertę, wynoszącą niecałe 4 mln złotych, złożyło konsorcjum Rotomat wraz z Zakładem Sieci i Zasilania.

Po wyburzeniu estakady, na pl. Społecznym zmieni się organizacja ruchu. Mają tam powstać rozwiązania, które pozwolą na utrzymanie na porównywalnym do obecnego poziomie przejezdności skrzyżowania, ze szczególnym uwzględnieniem lewoskrętu w kierunku Most Pokoju. Na pl. Społecznym powstanie też droga rowerowa łącząca most Grunwaldzki z ul. Traugutta i Krasińskiego.

Mówi, Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Wybrano najtańszą ofertę.

W miejscu estakady pojawi się bezkolizyjny lewoskręt.

Mają powstać alternatywne rozwiązania komunikacyjne, które pozwolą na utrzymanie na porównywalnym do obecnego poziomie przejezdności skrzyżowania

Wyburzenie estakady to jeden z kroków prowadzących do stopniowego dostosowania Placu Społecznego do planu miejscowego uchwalonego w 2010 roku.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj