Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Zawał, udar – jedna choroba”. Ruszają bezpłatne badania profilaktyczne

Facebook

Szpital im. Marciniaka oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego organizują akcję profilaktyczną. Jest to część kampanii społecznej dotyczącej redukcji ryzyka wystąpienia udaru mózgu i zawału serca. Pierwsza z nich odbędzie się już jutro od godz. 12 do 16. Przed centrum Handlowym Aleja Bielany zaparkuje specjalny autobus, który posłuży jako gabinet lekarski.

/materiały prasowe/

Wspomniana akcja profilaktyczna jest częścią kampanii społecznej realizowanej przez szpital im. Marciniaka – „Zawał, udar – jedna choroba”. Dotyczy ona redukcji ryzyka wystąpienia udaru mózgu i zawału serca. W ramach akcji będzie można wykonać USG serca oraz tętnic szyjnych w kierunku wykrywania przedwczesnej miażdżycy.

Będzie można również ocenić swój wiek naczyniowy i wiek serca. W myśl zasady: „Człowiek jest tak stary, jak jego naczynia”, na podstawie indywidualnych czynników ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. W trakcie konsultacji lekarskiej będzie można dowiedzieć się, jak zmienić swój tryb życia i nawyki. Tak aby zredukować ryzyko zachorowania na choroby naczyń mózgowych i wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem zawału serca i udaru. Konsultacji udzielą specjaliści z Oddziału Kardiologii i Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym.

Z kolei lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Kamieńskiego przeprowadzą badania USG piersi. Będzie można także nauczyć się samobadania piersi oraz samobadania jąder przy wykorzystaniu fantomów i trenażerów. Badania te są częścią projektu dotyczącego profilaktyki raka piersi, raka jądra i czerniaka „Czy ten Pan i Pani są poinformowani?”, który realizuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny.

Letnia akcja profilaktyczna obu szpitali realizowana jest z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Kolejny przystanek busa z gabinetami lekarskimi planowany jest na 22 lipca (sobota) przy Zalewie Mietkowskim.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023