Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Porażka Śląska Wrocław w starciu z Miedzią Legnice

Facebook

Śląsk Wrocław przegrał z Miedzią Legnice 1:0, w 16 kolejce PKO BP Ekstraklasy. Wrocławianie pokazali się bardzo słabo na tle najgorszej drużyny ligi.

Początek spotkania Śląsk rozpoczął dobrze, utrzymywał się przy piłce, kontrolował przebieg spotkania i skutecznie realizował swój plan. Brakowało skuteczności i ostatniego podania, w konsekwencji to gospodarze przeprowadzili pierwszą niebezpieczną akcję w meczu. W 14 minucie spotkania Henriquez oddał strzał, który wylądował w rękach Rafała Leszczyńskiego. Druga okazja do objęcia prowadzenia przyszła w 35 minucie, gdzie ponownie golkiper wojskowych wykazał się refleksem i sparował piłkę nad poprzeczką bramki.

W 41 minucie, Chuca fenomenalnym uderzeniem z powietrza wyprowadził Miedź na prowadzenie. Przez resztę spotkania Śląsk bił głową w mur, utrzymywał się przy piłce, wymieniał podania, jednak nie znalazł metody na przełamanie defensywy gospodarzy. Najgroźniejszą akcję na wyrównanie stworzył Daniel Gretarsson, gdzie po zamieszaniu w polu karnym, udało mu się oddać strzał na bramkę, który to obrońca drużyny przeciwnej zdołał wybić z linii bramkowej. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Szanse na podbudowanie morali trójkolorowi będą mieli już w najbliższą środę. 9 listopada o godzinie 20:30 wrocławianie zagrają z Sandecją Nowy Sącz, w ramach 1/8 Pucharu Polski.