Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śmiech to dosłownie zdrowie !

Facebook

Studenci Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu mogą się o tym przekonać dzięki wyjątkowym zajęciom ze śmiechoterapii, prowadzonych przez dyplomowaną humorolożkę dr Marię Kmitę…

źródło : humour4work
źródło : humour4work

 

Obecnie z fakultetu korzystać mogą studenci I, II oraz III roku medycyny oraz od października studenci pielęgniarstwa.

Na zajęciach omawiany jest między innymi wpływ humoru na nasze zdrowie, no właśnie, a jak wtedy takie zajęcia wyglądają w praktyce ?

Studenci jak najszybciej muszą uargumentować swój wybór, który jak widać wcale nie jest taki prosty !

Wiemy już, że w każdej sytuacji możemy szukać choćby najmniejszego pozytywu, ale śmiech jest również idealnym ćwiczeniem dla naszego mózgu…

Oprócz zdrowotnych plusów śmiechu poznaliśmy też inne jego zalety…

źródło : humour4work

źródło : humour4work

Na facebookowym fanpage’u znajdujemy zdjęcie, które wykonane zostało podczas jednych zajęć z przedszkolakami… z bardzo humorystycznym podpisem 🙂 !
„Śmiechoterapia w przedszkolu w Długołęce. Na zdjęciu uwiecznione starcze bóle w krzyżu. Dzieci uczą się jak wygląda życie przeciętnego 30latka”

Niedawno dr Marta Kmita wraz z prof. Agnieszką Liburą oraz dr Pawłem Jarnickim otrzymali grant na stworzenie serii warsztatów i mini wykładów na temat humoru z których skorzystać mogą nasi seniorzy…

I jak dodaje dr Marta Kmita uczymy się od nich właśnie pokory, dystansu – szczególnie do różnych chorób i dolegliwości jak i spojrzenia na różne codziennie sytuacje.

źródło:humour4work

źródło:humour4work

Każdy z nas przekonał się czy to w kinie, czy tramwaju, że śmiech potrafi być naprawdę zaraźliwy, a zastanawialiście się kiedyś czym on tak naprawdę jest i jakie rodzaje śmiechu mamy ?

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam w życiu więcej śmiechu !
Dr Marta Kmita prowadzi również zajęcia w innych miejscach niż uczelnia, a może również zawitać do naszej pracy ! Szczegółowe informacje znajdziemy TUTAJ gdzie walczy się z humoroidami od 2015 r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj