StartWiadomości Wiadomości dnia

Szukają firmy, która odnowi linię do Jelcza przez Wojnów i Strachocin

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą wydać ponad 55 mln złotych. Przetarg, który właśnie rozpisały, dotyczy nie tylko samych robót budowlanych, ale też zaprojektowania całej inwestycji.

Chodzi o remont trasy, która pozwoli dotrzeć pasażerom na Strachocin, Swojczyce i Wojnów, a także do podwrocławskich Chrząstawy, Nadolic i Dobrzykowic. Dzisiaj pociągi kursują po niej tylko w granicach Wrocławia i to z ograniczoną prędkością. Po remoncie cała trasa ma być przejezdna z prędkością nawet do 120 km/h. Projektanci mają też rozważyć powstanie nowych lub przeniesienie istniejących przystanków tak, żeby mieszkańcy mieli do nich bliżej – i chętniej wybierali kolej niż jazdę autem po wiecznie zakorkowanych ulicach na wschodzie Wrocławia. Powstanie też stacja, na której pociągi będą się mijały.

Do inwestycji dołoży się gmina Czernica. Dzięki temu w miejscowościach na jej terenie powstaną parkingi i wiaty rowerowe przy dworcach.

Województwo dolnośląskie chce, pociągi z Jelcza-Laskowic jeździły w kółko. Przez Czernicę, Kotowice, Siechnice, Brochów, Wrocław Główny, Sołtysowice i dalej wyremontowaną linią z powrotem do Jelcza.

Zostaw komentarz